Kategorie

Wszystkie Art Food Kawiarnie Lifestyle News Podróże Restauracje

Ukraińskie specjały w polskiej willi

Restauracje 17.06.19 • 0 Komentarzy

Lubisz barszcz czerwony? Ten z uszami wieprzowymi, wędzoną gruszką, śliwką suszoną i pampuszkami (oryginalnie podany w wydrążonej główce kapusty) z pewnością nie pozostawi cię obojętnym. Aby się o tym przekonać warto wybrać się do nowoczesnej restauracji ukraińskiej na warszawskim Mokotowie.

Czytaj więcej...

 

Najpopularniejsza restauracja w Lipsku

Restauracje 06.08.18 • 0 Komentarzy

O stolik w Piwnicy Auerbach nie zawsze jest łatwo. Nie inaczej było też, gdy godziny przy jedzeniu i piciu spędzał tu podczas studiów w Lipsku ojciec literatury niemieckiej - Johann von Goethe. Tak polubił to miejsce, że użył je jako scenerii do znanej sceny w Fauście, w której tytułowy bohater po raz pierwszy spotyka Mefistofelesa.

Czytaj więcej...

 

Niedzielny obiad w Boscaiola Ristorante

Restauracje 30.04.18 • 0 Komentarzy

Poranne zajęcia z języka hiszpańskiego i zwiedzanie Kampinosu zaostrzyły apetyt. Obiad w Boscaiola Ristorante, w pobliżu Bulwarów Wiślanych, wydawał się ciekawym pomysłem. W ten ciepły, słoneczny dzień szukaliśmy czegoś prostego i smacznego. Dania w typowo włoskim wydaniu należą do naszym ulubionych.

Czytaj więcej...

 

Włoski lunch w Spacca Napoli

Restauracje 25.12.17 • 0 Komentarzy

Nieduża, urządzona niczym w lofcie, klimatyczna restauracja w samym centrum Warszawy przenosi nas do odległego o ponad 2 tysiące kilometrów Neapolu, miasta któremu zawdzięczamy dziś pizzę. Ale nie tylko bogatą ofertę pizz znajdziemy w lokalu.

Czytaj więcej...