Kategorie

Wszystkie Art Food Kawiarnie Lifestyle News Podróże Restauracje

Uchyl drzwi do przeszłości

Podróże 03.02.20 • 0 Komentarzy

Zanurz się w świat, który dawno przeminął. Świat zabawy, uroczych wnętrz, wspaniałych domków, sklepików i pokoi dla lalek. Świat tysiąca maleńkich drobiazgów. Świat, który, choć minął bezpowrotnie, nadal urzeka i zachwyca. Wyjątkowy zbiór ponad 130 historycznych domków dla lalek oraz unikatowa kolekcja zabawek sakralnych czeka na małych i dużych w najbardziej tajemniczym i urzekającym muzeum w Polsce.

Czytaj więcej...

 

Jaśliska – tu kręcono film z szansą na Oskara

Podróże 20.01.20 • 0 Komentarzy

Już kilka razy zabieraliśmy Was w miejsca, gdzie kręcono słynne produkcje filmowe. Tym razem zaglądamy do małej wioski w Beskidzie Niskim, zwanej Jaśliska. Czy wiecie, że to właśnie tu kręcono „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy, film który walczyć będzie za kilkanaście dni (9 lutego) o oskarową statuetkę w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy?

Czytaj więcej...

 

Od Księgi z Kells do Guinessa

Podróże 25.11.19 • 0 Komentarzy

Ostatnio czytałam, że Dublin to jedna z najbardziej niedocenianych turystycznie stolic. Trudno to zrozumieć, bo z jednej strony to irlandzka metropolia, a z drugiej ciche, spokojne miasto. Wprost idealne - można byłoby powiedzieć. Nam wystarczył zaledwie weekend majowy, by Dublin nas oczarował.

Czytaj więcej...

 

Wakacje zimą, czyli podróż po witaminę D

Podróże 18.11.19 • 0 Komentarzy

Gdy na zewnątrz szaro i ponuro, coraz chętniej myślimy o wyjeździe choć na tydzień lub dwa do miejsc, gdzie temperatury są zdecydowanie wyższe, a słońce świeci przez cały dzień. Plaże zamiast widoku pośniegowego błota na miejskich ulicach to wydaje się oczywisty wybór. Dziś zaproponujemy Ci kilka egzotycznych destynacji, które warto rozważyć w poszukiwaniu solidnej dawki naturalnej witaminy D.

Czytaj więcej...

 

Poznań wart poznania

Podróże 11.11.19 • 0 Komentarzy

"Dzień Dobry w Poznaniu!” - tak przywitały nas o poranku dwa, sympatyczne koziołki i zaprosiły do zwiedzania miasta. To niejedyne ścienne malowidło, które warto podczas wizyty w mieście zobaczyć. Miejsc, które znalazły się na naszej liście było znacznie więcej. Bez wahania ruszyliśmy więc odkrywać piękny Poznań.

Czytaj więcej...

 

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Podróże 04.11.19 • 0 Komentarzy

Rzymu nie da się poznać w jeden dzień, weekend, tydzień czy miesiąc. Nawet mieszkanie latami w Wiecznym Mieście, jak mówią mieszkańcy, nie zawsze daje taką gwarancję. Rzym to niekończąca się lista miejsc, które warte są zobaczenia. Co zrobić jednak, gdy mamy zaledwie 5 dni na zwiedzanie stolicy Włoch?

Czytaj więcej...

 

Szwajcaria w miniaturze

Podróże 14.10.19 • 0 Komentarzy

Zaledwie 8 km od Lugano znajduje się wspaniała atrakcja nie tylko dla najmłodszych. W malutkiej miejscowości Melide (zaledwie parę minut jazdy pociągiem z Lugano) urządzono park Swissminiatur, czyli Szwajcarię w miniaturze.

Czytaj więcej...

 

Magiczna liczba Węgrów

Podróże 16.09.19 • 0 Komentarzy

Co oznacza dla Węgrów liczba 96? Jak pokazują przykłady, całkiem wiele. Wracając do historii kraju znajdziemy ją w roku wyboru pierwszego króla Madziarów Arpada (896 r.) Kilka wieków później w rocznicę 1000-lecia Węgier rozpoczęto budowę Parlamentu nad Dunajem, a także otwarto budapesztańskie metro (1896 r.), drugie po Londynie metro w Europie.

Czytaj więcej...

 

Jak Feniks z popiołów

Podróże 09.09.19 • 0 Komentarzy

Wystarczyło kilka minut, by dorobek mieszkańców, wszystko, co zbudowali i zgromadzili, zniknęło pod gruzami. Co się dokładnie wydarzyło? O jakim mieście w Europie mowa? 11 stycznia 1693 roku dla małego miasteczka Noto na Sycylii nastąpił koniec świata...

Czytaj więcej...

 
<< Zobacz starsze wpisy