Werona - romantyczny scenariusz dla zakochanych

Europa, Włochy, Werona, Romeo i Julia, miasto zakochanych, Szekspir, Dom Julii
Europa, Włochy, Werona, Romeo i Julia, miasto zakochanych, Szekspir, Dom Julii

News • 27.01.20 • 0 Komentarzy

 

Czy zastanawialiście się już, gdzie spędzicie najbliższe Walentynki? A co byście powiedzieli na Weronę, miasto w którym rozgrywała się najbardziej znana historia miłosna na świecie. Władze miasta oraz Airbnb przychodzą w tym roku z niezwykłą ofertą. Przygotowały konkurs, w którym do najbliższej niedzieli, 2 lutego, należy zarejestrować się na stronie Airbnb, a potem razem z ukochaną osobą napisać po angielsku jak najbardziej przejmujący list do Julii.

Zwycięska para będzie miała wyjątkową okazję do świętowania swojej miłości w możliwie najbardziej romantycznym domu w historii literatury - Casa di Giulietta (Domu Julii). Dodatkową nagrodą będzie zaproszenie na romantyczną kolację, którą przygotuje nagrodzony gwiazdkami Michelin szef kuchni Giancarlo Perbellini, możliwość odpisania na niektóre z nadesłanych listów oraz spacer śladami słynnej pary Romea i Julii.

Dom Julii to jedno z najważniejszych muzeów w Weronie, każdego roku przyciąga miliony odwiedzających z całego świata. I choć Szekspir nie podał, gdzie dokładnie mieszkała Julia, którą kochał Romeo, od lat za prawdziwy dom bohaterki dramatu uznaje się stojącą w centrum miasta XIII-wieczną kamienicę Casa di Giulietta. To tu docierają również tysiące listów pisanych do Julii. Teraz taki list może stać się przepustką dla Was do spędzenia niezwykłych chwil w Weronie. Nie zwlekaj więc, opowiedz o swoim uczuciu i spędź noc w tym romantycznym miejscu.

Tagi: Europa, Włochy, Werona, Romeo i Julia, miasto zakochanych, Szekspir, Dom Julii,

<< Powrót do bloga

 

Komentarze

 
Brak komentarzy
 

Skomentuj ten wpis
CAPTCHA Image
Reload Image

Kategorie

Art Food Kawiarnie Lifestyle News Podróże Restauracje

Zobacz też

Ruszył automatyczny system liczenia turystów w Wenecji
Gdzie są granice robienia zdjęć?
Uchyl drzwi do przeszłości
Werona - romantyczny scenariusz dla zakochanych
Jaśliska – tu kręcono film z szansą na Oskara

Zajrzyj na FB