Ruszył automatyczny system liczenia turystów w Wenecji

Europa, Włochy, Wenecja, karnawał, system liczenia turystów
Europa, Włochy, Wenecja, karnawał, system liczenia turystów

News • 12.02.20 • 0 Komentarzy

 

Karnawał w Wenecji trwa w najlepsze. Z tego powodu do miasta ściągają prawdziwe tłumy. Aby monitorować napływ turystów, w głównych jego punktach ustawiono 34 urządzenia do liczenia przybyszów. Jak wyjaśniła szefowa wydziału turystyki w zarządzie miasta Paola Mar, system jest połączeniem czujników, kamer i sieci WiFi. Pozwala stale obserwować sytuację na podstawie przesyłanych danych.

Zbierane informacje są następnie przetwarzane przez specjalny program komputerowy, który wskazuje gęstość zaludnienia w konkretnym miejscu i momencie oraz prędkość przemieszczania się ludzi. Dzięki temu można będzie przewidzieć, o której dokładnie godzinie grupa pieszych dotrze do szczególnie zatłoczonego punktu w Wenecji i z wyprzedzeniem skierować ich inną trasą nie blokując przy tym ruchu.

Jak zapewniają miejskie władze, system jest precyzyjny, a przy tym nie identyfikuje żadnych osób. Możliwe będzie tylko ustalenie miejsca pochodzenia turystów na podstawie danych z telefonów komórkowych. Analizując uzyskane dane będzie można dowiedzieć się nie tylko, skąd przyjeżdżają turyści, ale także na jak długo zatrzymują się w mieście.

Tagi: Europa, Włochy, Wenecja, karnawał, system liczenia turystów,

<< Powrót do bloga

 

Komentarze

 
Brak komentarzy
 

Skomentuj ten wpis
CAPTCHA Image
Reload Image

Kategorie

Art Food Kawiarnie Lifestyle News Podróże Restauracje

Zobacz też

Ruszył automatyczny system liczenia turystów w Wenecji
Gdzie są granice robienia zdjęć?
Uchyl drzwi do przeszłości
Werona - romantyczny scenariusz dla zakochanych
Jaśliska – tu kręcono film z szansą na Oskara

Zajrzyj na FB