Kategorie

Wszystkie Art Food Kawiarnie Lifestyle News Podróże Restauracje

Ruszył automatyczny system liczenia turystów w Wenecji

News 12.02.20 • 0 Komentarzy

Karnawał w Wenecji trwa w najlepsze. Z tego powodu do miasta ściągają prawdziwe tłumy. Aby monitorować napływ turystów, w głównych jego punktach ustawiono 34 urządzenia do liczenia przybyszów. Jak wyjaśniła szefowa wydziału turystyki w zarządzie miasta Paola Mar, system jest połączeniem czujników, kamer i sieci WiFi. Pozwala stale obserwować sytuację na podstawie przesyłanych danych.

Czytaj więcej...

 

Werona - romantyczny scenariusz dla zakochanych

News 27.01.20 • 0 Komentarzy

Czy zastanawialiście się już, gdzie spędzicie najbliższe Walentynki? A co byście powiedzieli na Weronę, miasto w którym rozgrywała się najbardziej znana historia miłosna na świecie. Władze miasta oraz Airbnb przychodzą w tym roku z niezwykłą ofertą. Przygotowały konkurs, w którym do najbliższej niedzieli, 2 lutego, należy zarejestrować się na stronie Airbnb, a potem razem z ukochaną osobą napisać po angielsku jak najbardziej przejmujący list do Julii.

Czytaj więcej...

 

Matterhorn może zmienić kształt!

News 02.09.19 • 0 Komentarzy

Gdy patrzymy dziś na Matterhorn, najczęściej fotografowaną górę świata, trudno sobie nawet wyobrazić, że w przyszłości może wyglądać zupełnie inaczej, a to wszystko za sprawą zmian klimatycznych. 

Czytaj więcej...

 

Osiołki na Santorini

News 29.07.19 • 0 Komentarzy

Członkowie stowarzyszenia PETA UK przygotowali petycję, skierowaną do burmistrza Santorini oraz do Greckiego Ministerstwa Turystyki, w której apelują o całkowity zakaz wykorzystywania osłów do przewozu ludzi na greckiej wyspie Santorini.

Czytaj więcej...

 

Merry me czy Con Amore?

News 03.06.19 • 0 Komentarzy

Oto jest pytanie, które powinien zadać sobie każdy planujący wyznanie miłości. Odmiany róż m.in. o takich właśnie nazwach można było podziwiać przez ostatnie dwa dni w Nowej Palmiarni w Łazienkach Królewskich. A Ty wiesz już, którą różę chciałbyś podarować ukochanej osobie?

Czytaj więcej...

 

#DiscoverEU

News 06.05.19 • 0 Komentarzy

Rusza druga edycja akcji Komisji Europejskiej, dzięki której 18-letni członkowie Unii Europejskiej mogą wyruszyć w darmową podróż po Europie. Przez 30 dni będą mogli swobodnie przemieszczać się po Starym Kontynencie, poznawać przy tym jego różnorodność i bogactwo kulturowe. W ubiegłym roku międzynarodowe bilety Interrail otrzymało prawie 30 tys. młodych ludzi.

Czytaj więcej...

 

W poszukiwaniu namalowanej przez Picassa syrenki z młotem

News 18.02.19 • 0 Komentarzy

Miejsce popełnienia czynu – mieszkanie na Kole, czas – 3 września 1948 r., ofiara – warszawska syrenka z młotem, sprawca – Pablo Picasso. Co dokładnie wydarzyło się tego dnia w budynku na Kole, zamieszkiwanym przez rodzinę z dziećmi? Co robił tam słynny hiszpański malarz? Dlaczego na jednej ze ścian mieszkania postanowił namalować wielką syrenę, która w dłoni zamiast miecza trzyma młot? Czy malowidło przetrwało do dziś? Aby poszukać odpowiedzi na te pytania, trzeba…

Czytaj więcej...

 

A może by tak zamieszkać we Włoszech...

News 03.02.19 • 0 Komentarzy

Marzy ci się, kiedy zmęczony po całym tygodniu wyczerpującej pracy, godzinach spędzonych w korkach, budzisz się w sobotni pochmurny poranek. Zastanawiasz się wtedy, jak by to było zamieszkać gdzieś, gdzie życie toczy się powoli, a każdy kolejny dzień przynosi same niespodzianki. Wtedy taka oferta sprzedaży domu za 1 euro staje się, jak spełnienie Twoich marzeń.

Czytaj więcej...

 

13 grudnia – Dzień Świętej Łucji

News 17.12.18 • 0 Komentarzy

To jedna z najważniejszych i najpiękniejszych szwedzkich tradycji. W grudniowy poranek dzieci ubrane w białe szaty kroczą w orszaku do sypialni rodziców, niosąc na tacy szafranowe bułeczki i śpiewając łucyjne pieśni. Podobne pochody odbywają się: w szkołach, na uniwersytetach, w miejscach pracy, w galeriach handlowych i oczywiście w zamku królewskim. W Warszawie każdego roku, wspólnie ze Szwedami mieszkającymi w Polsce, możemy również współuczestniczyć w świątecznym orszaku. Tegoroczny odbył się 8 grudnia w Centrum…

Czytaj więcej...

 
<< Zobacz starsze wpisy