Kategorie

Wszystkie Art Food Kawiarnie Lifestyle News Podróże Restauracje

Gdzie są granice robienia zdjęć?

Lifestyle 10.02.20 • 0 Komentarzy

Czy fotografując odwiedzane miejsca ograniczają nas jeszcze jakieś zasady? Jak widać w mediach społecznościowych często pojawiają się zdjęcia zrobione bez zastanowienia, dla żartu, dla lepszej klikalności, bywa, że naruszające czyjąś prywatność, nieetyczne lub wątpliwe moralnie.

Czytaj więcej...

 

Tłusty czwartek to nie tylko polski obyczaj

Lifestyle 28.02.19 • 0 Komentarzy

Jest taki dzień w roku, kiedy wiele osób zawiesza dietę, je więcej niż umiar by nakazywał i sięga po co najmniej jednego pączka. Okazuje się, że nie tylko w Polsce jest taki zwyczaj. W wielu krajach istnieją przeróżne wariacje tego święta.

Czytaj więcej...

 

Z miłości do garbusów

Lifestyle 25.02.19 • 0 Komentarzy

Choć nigdy nie miałam volkswagena garbusa, zawsze darzyłam te auta dużą sympatią. Ich historia sięga aż 1934 r., kiedy to Ferdinand Porsche spisał swoje „Exposé dotyczące budowy niemieckiego samochodu dla ludu”. Zgodnie z zapowiedzią powinien to być pełnowartościowy i niezawodny pojazd dla 4 osób o stosunkowo lekkiej konstrukcji, rozwijać prędkość 100 km/h i pokonywać wzniesienia o nachyleniu 30%.

Czytaj więcej...

 

Klaskać czy nie klaskać w samolocie?

Lifestyle 31.12.18 • 0 Komentarzy

Podróżując samolotem nieraz byłeś pewnie świadkiem sytuacji, gdy pasażerowie po wylądowaniu zaczynali bić brawo. Niektórzy z Was pewnie przyłączali się do spontanicznej reakcji pozostałych, inni tylko uśmiechali się pod nosem na takie zachowanie pasażerów, a jeszcze inni patrzyli na bijących brawo ironicznie i wręcz traktowali takie zachowanie za przejaw braku „samolotowej kultury”.

Czytaj więcej...

 

Królewski Ogród Świateł w Wilanowie

Lifestyle 24.12.18 • 0 Komentarzy

Czy widziałeś już w tym roku wilanowski park po zmroku? Jeśli jeszcze nie, warto to nadrobić. Przez kilkadziesiąt minut poczujesz się, jak na królewskim dworze. Do pałacu przejdziesz przez 75-metrowy świetlisty tunel, dalej przespacerujesz się pod rozświetloną pergolą, by alejkami dojść do XVII-wiecznej altany. Na tarasie dolnym czeka na Ciebie Muzyczny Ogród Marzeń.

Czytaj więcej...

 

Tam, gdzie rodzą się kryminały

Lifestyle 03.12.18 • 0 Komentarzy

W Vabanku Henryk Kwinto, grany przez Jana Machulskiego, zapytany, dlaczego napada na banki, odpowiada, dlatego że są tam pieniądze. Warszawa jest dobrym tłem dla kryminałów, bo tu są ludzie -  mówił jeden z uczestników Strefy Kryminału na Warszawskich Targach Książki, które odbywały się w stolicy od 18 do 20 maja. A co na to pozostali autorzy, którzy Warszawę uczynili tłem swoich powieści kryminalnych. Dlaczego Warszawa inspiruje ich do osadzania kryminału w tym mieście?

Czytaj więcej...

 

Idealny prezent nie tylko dla podróżnika

Lifestyle 19.11.18 • 0 Komentarzy

Im bliżej świąt, tym bardziej gorączkowo poszukujemy prezentów dla najbliższych. Zastanawiamy się, co sprawi im największą radość. Lista moich top 7 travel books może Ci się przydać. Znajdziesz tu pozycje, które zainspirują każdego podróżnika do dalszych wojaży lub będą miłym wspomnieniem odwiedzanych miejsc. Krótkie recenzje z pewnością ułatwią Ci zadanie.

Czytaj więcej...

 

Sobremesa znaczy deser?

Lifestyle 05.11.18 • 0 Komentarzy

Nie tylko. To przede wszystkim określenie dla rozmowy przy stole kończącej wspólny posiłek. Przy wyśmienitych tapas i lampce lokalnego wina Hiszpanie odnajdują radość ze spotkania. Ale nie tylko mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego kultywują ten zwyczaj. Z długich dysput przy stole znani są również Włosi i Portugalczycy.

Czytaj więcej...

 

HALLOWEENowy nastrój

Lifestyle 29.10.18 • 0 Komentarzy

Dynie, duchy, demony, czarownice, nietoperze, czarne koty, zombie i wampiry to najczęstsze symbole kojarzone z Halloween. Wszędzie królują kolory: pomarańczowy, fiolet, seledyn oraz biały z czarnym. Używa się ich zarówno do przyozdabiania domów, wystaw sklepowych, malowania twarzy czy przygotowania „strasznych” słodkości.

Czytaj więcej...

 
<< Zobacz starsze wpisy