Kategorie

Wszystkie Art Food Kawiarnie Lifestyle News Podróże Restauracje

Francuski szyk Odette

Kawiarnie 31.10.19 • 0 Komentarzy

Odette to francuska forma żeńskiego imienia Odeta, ale nie o pochodzeniu tego imienia będzie ten wpis a o funkcjonującej od 4 lat w centrum Warszawy cukierni o nazwie brzmiącej iście po francusku Odette. Znajduje się na parterze apartamentowca przy ulicy Górskiego 6, kilkadziesiąt metrów od wedlowskiej pijalni czekolady przy ul. Szpitalnej i parę kroków od placu Powstańców Warszawy.

Czytaj więcej...

 

Aż ślinka cieknie

Kawiarnie 16.07.18 • 0 Komentarzy

Z ogromną ciekawością sięgam widelczykiem po pierwszy kawałek „Signature Cake”. Czekoladowy biszkopt przełożony śliwką, orzechami i migdałami, oblany czekoladą i udekorowany jadalnym złotem wygląda doskonale. A jak smakuje? Po pierwszym kęsie mogę z przekonaniem powiedzieć, że jeszcze lepiej niż wygląda. Gdzie więc można spróbować tego i wielu innych wybornych wypieków?

Czytaj więcej...

 

Słodka Warszawa

Kawiarnie 25.06.18 • 0 Komentarzy

Kto po raz pierwszy kręcił lody nad Wisłą? W której cukierni Józefowi Piłsudskiemu kelner kazał zgasić papierosa? Który cukiernik dawnej Warszawy miał 7 synów utalentowanych jak on sam? W której cukierni zakwitła agawa i co to była bomba hrabska? By znaleźć odpowiedzi, sięgniemy do historii legendarnych lokali niezwykle popularnych niegdyś wśród warszawiaków.

Czytaj więcej...