Kategorie

Wszystkie Art Food Kawiarnie Lifestyle News Podróże Restauracje

Fragole, Macedonia, Anguria, a może lody?

Food 23.09.19 • 0 Komentarzy

Lubicie mix świeżych owoców? A może wolicie jednak desery lodowe? Dla mnie  mieszanka różnego rodzaju owoców jest wprost idealna w upalny dzień. Gotowa do spożycia porcja witamin to świetnie rozwiązanie, zwłaszcza podczas intensywnego zwiedzania. 

Czytaj więcej...

 

Smaki i aromaty świata - część I

Food 12.08.19 • 0 Komentarzy

Poznając różne zakątki świata odkrywamy nie tylko wspaniałe zabytki, nowoczesną architekturę, ciekawe miejsca do plażowania, multimedialne muzea, oryginalne rzeźby czy zadbane parki i ogrody. Nasze zainteresowanie wzbudza również lokalna kuchnia oraz wykorzystywane w niej oryginalne składniki i przyprawy. Co ciekawe, często możemy je tam nabyć za znacznie niższe kwoty niż w swoim kraju. Rozpoczynamy więc kulinarną podróż po smakach i aromatach świata.

Czytaj więcej...

 

Czy na pewno jadłeś sznycel wiedeński?

Food 10.12.18 • 0 Komentarzy

Każdy miłośnik potraw mięsnych jadł z pewnością schabowego, sznycel wiedeński, czy sznycel po wiedeńsku, a przynajmniej słyszał o tych dwóch ostatnich daniach. Czy jest między nimi różnica? Czy to tylko nazwy marketingowe? Pałaszując ze smakiem te potrawy warto zastanowić się chwilę nad ich pochodzeniem, składnikami użytymi do ich przygotowania i różnicami, jakie je dzielą.

Czytaj więcej...

 

Rüdesheimer Kaffee – kwintesencja smaku

Food 27.08.18 • 0 Komentarzy

Przepyszna kawa przyrządzana z lokalną Asbach Brandy, której płonące opary delikatnie karmelizują cukier, podawana jest z porcją doskonale ubitej śmietany udekorowanej czekoladowymi wiórkami. Aby spróbować tego napoju, koniecznie – podczas podróży wzdłuż Renu – zajrzyj do niewielkiej miejscowości Rüdesheim nad Renem. Dla tych, którzy nie mogą wybrać się tam osobiście, mamy gotowy przepis.

Czytaj więcej...

 

Zupa na długowieczność

Food 19.02.18 • 0 Komentarzy

Japończycy zajadają się nią nawet kilka razy dziennie. Zupa po japońsku z makaronem udon i kurczakiem jest dodatkiem do wielu posiłków w ciągu dnia. Europejczyków odwiedzających kraj kwitnącej wiśni  trochę dziwi, że nawet na śniadanie serwuje się tę zupę. Nie bez powodu. Bogata w białko i witaminy podobno zapewnia Japończykom długowieczność i młody wygląd.

Czytaj więcej...

 

Po knedliky nad Wełtawę, po gulasz nad Dunaj

Food 12.02.18 • 0 Komentarzy

Wielu z nas podróżując po kraju czy odwiedzając różne miejsca na świecie nie może oprzeć się pokusie spróbowania regionalnych dań. Czy przypadną nam do gustu czy też nie, z pewnością pozostają w pamięci. W majowy weekend postanowiłam wrócić po latach do Pragi i przypomnieć sobie smaki czeskiej kuchni, natomiast w ostatni październikowy weekend zdecydowaliśmy się poszukać inspiracji kulinarnych u naszych węgierskich bratanków.

Czytaj więcej...

 

Ekspresem przez Lublin

Food 05.02.18 • 0 Komentarzy

Już kilka godzin w tym magicznym mieście wystarczy, by poczuć charakter, a poznanie jego historii pozwala je lepiej zrozumieć. Tym razem wpadliśmy tam, jak po ogień. Ale nawet krótka wizyta dostarczyła mnóstwo wrażeń i przekonała, że do tego miasta warto wracać. Nie bez powodu określa się je miastem inspiracji.

Czytaj więcej...

 

Aperitivo czyli drink na apetyt po włosku

Food 30.10.17 • 0 Komentarzy

Gdyby zapytać Włocha, co to jest aperitivo, to bez mrugnięcia okiem odpowie, że jest to lekko alkoholowy napój w kieliszku, przekąski i dobre towarzystwo. Podróżujący do Włoch z pewnością to potwierdzą. Sami wielokrotnie siadaliśmy na chwilę przy kawiarnianym stoliku i podobnie, jak mieszkańcy sączyliśmy np. aperol spritz.

Czytaj więcej...

 

Daiquiri pij we Floridicie

Food 28.08.17 • 0 Komentarzy

… a mojito w Bodequicie – zwykli mawiać wszyscy ci, którzy choć raz spróbowali, w słynnych barach Hawany, podobnie jak przed laty sam Ernest Hemingway, wyśmienicie przyrządzonych trunków. Ich bazę stanowi rum, który jest produkowany na Kubie od wieków, a rozsławili go na cały świat karaibscy piraci i marynarze.

Czytaj więcej...

 
<< Zobacz starsze wpisy