Historia tramwajów na płocie

Polska, Warszawa, mural, street-art, sztuka ulicy, tramwaje, weekend
Polska, Warszawa, mural, street-art, sztuka ulicy, tramwaje, weekend

Art • 14.05.18 • 0 Komentarzy

 

Chcesz zobaczyć modele tramwajów, które na przestrzeni lat kursowały po Warszawie? Nie musisz iść do muzeum, nie musisz przeglądać kolejnych albumów fotograficznych ani zagłębiać się w żadne opracowania historyczne. Zarówno wiekowy tramwaj konny, jak i najnowocześniejszy Jazz zobaczysz na jednym z najdłuższych murali w stolicy.

Tym razem artyści stworzyli wyjątkowe dzieło na ogrodzeniu wolskiej zajezdni tramwajowej przy ul. Siedmiogrodzkiej. Ponad 100-metrowy mural pokazuje wiele starych modeli tramwajów, którymi warszawiacy poruszali się po mieście. Nie zabrakło też typowo warszawskich symboli, takich jak: mosty, Wisła i jej zachodni brzeg z wieżowcami w tle, plaża czy warszawska syrenka, a wszystko to w żywej, energetycznej kolorystyce.

Jak informują w mediach społecznościowych Tramwaje Warszawskie, będzie to prawdopodobnie najdłuższy mural o tej tematyce w Polsce. Artyści z Good Looking Studio namalowali na nim m.in. most Poniatowskiego, którym suną różne modele tramwajów. W dole, Wisłą płynie nawet tramwaj... wodny. W drugiej części znalazł się natomiast przystanek, na którym zatrzymuje się nowoczesna Pesa, a w tle widać panoramę miasta. Podobno warszawiacy już nadali nowemu muralowi własną nawę - „płotal”.

Miłośnicy tramwajów mogą też przy okazji korzystać od minionego weekendu w okresie letnim z tramwajowej linii turystycznej. Z okien wagonu można zobaczyć najważniejsze miejsca w stolicy. Trasa biegnie przez Ochotę, Śródmieście, Pragę i przez dwa mosty. W tramwaju na pasażerów będzie czekać pianista, która zagra warszawskie piosenki.  Tramwaj promocyjny będzie jeździł w soboty, niedziele i święta od 11:00 do 19:30. Przystankiem początkowym i końcowym będzie plac Narutowicza.

Może zainteresuje Cię także:

Tagi: Polska, Warszawa, mural, street-art, sztuka ulicy, tramwaje, weekend,

<< Powrót do bloga

 

Komentarze

 
Brak komentarzy
 

Skomentuj ten wpis
CAPTCHA Image
Reload Image

Kategorie

Art Food Kawiarnie Lifestyle News Podróże Restauracje

Zobacz też

Ruszył automatyczny system liczenia turystów w Wenecji
Gdzie są granice robienia zdjęć?
Uchyl drzwi do przeszłości
Werona - romantyczny scenariusz dla zakochanych
Jaśliska – tu kręcono film z szansą na Oskara

Zajrzyj na FB