Kategorie

Wszystkie Art Food Kawiarnie Lifestyle News Podróże Restauracje

Wielkomiejska Wola

Art 07.10.19 • 0 Komentarzy

Cały świat rozpisuje się o Banksym, brytyjskim artyście street-artu, który kilka dni temu pod osłoną nocy otworzył „Gross Domestic Product”. Nietypowy sklep pojawił się przy Church Street w londyńskiej dzielnicy Croydon. My natomiast na rodzimym podwórku zachwycamy się muralami Tytusa Brzozowskiego, który choć nie robi takiego zamieszania w świeci sztuki jak jego brytyjski kolega, to z pewnością swoimi kolejnymi dziełami dostarcza wielu niesamowitych wrażeń. Co tym razem przygotował?

Czytaj więcej...

 

Rozpędzona Warszawa

Art 24.06.19 • 0 Komentarzy

Dynamiczna, pełna gwaru i zabawy jest stolica widziana oczyma znanego artysty Tytusa Brzozowskiego. Taki surrealistyczny obraz rozpędzonego miasta z jej charakterystycznymi budynkami oraz ludźmi, tworzącymi barwną, miejską tkankę możemy od kilku tygodni oglądać na muralu na warszawskiej Woli.

Czytaj więcej...

 

Fotografie warszawskie

Art 23.04.19 • 0 Komentarzy

Warszawa, miasto rodzinne – zawsze była mu bliska. Uwieczniał ją na zdjęciach już w latach 40. XX wieku. Nie brakuje więc w jego blisko 100-tysięcznym archiwum zdjęć obrazów zrujnowanej stolicy, odbudowującej się w socrealistycznym stylu, reportaży z życia miasta, zapisu życia artystycznego i towarzyskiego, fotografii mody, portretów czy zdjęć reklamowych. W 90. rocznicę urodzin fotografa w Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej do 9 czerwca 2019 r. można oglądać wystawę prac Tadeusza…

Czytaj więcej...

 

Banksy po polsku

Art 13.04.19 • 0 Komentarzy

W świecie street-artu prace tajemniczego Banksy’ego od wielu lat są cenione i szeroko komentowane. Jego twórczość dotyka aktualnych problemów współczesnego świata. Tematy trudne i poważne przeplatają się z lżejszymi, prezentowanymi w inteligentny i nieraz humorystyczny sposób. Jego prace można zobaczyć niemal w każdym zakątku świata. Choć Warszawa nie doczekała się jeszcze dzieła wykonanego ręką brytyjskiego artysty, mamy jego naśladowców.

Czytaj więcej...

 

Moda na Wolę

Art 17.09.18 • 0 Komentarzy

Czy pamiętasz cyrk i wesołe miasteczko, które rozstawiano kiedyś u zbiegu ulic al. „Solidarności” i ul. Towarowej? Pamiętasz działające przed laty wolskie bazary, na których sprzedawcy zachęcali do kupna przeróżnych towarów, a może wspominasz czasem turkot sunących po szynach starych tramwajów? Te i wiele innych, także współczesnych, detali nawiązujących do miejskiej tożsamości dzielnicy zobaczysz na muralu zdobiącym kamienicę przy ul. Żelaznej 91 w Warszawie.

Czytaj więcej...

 

Pierwsza w Polsce streetartowa Galeria Ukraińska

Art 23.08.18 • 1 Komentarzy

Co łączy kulturę i tradycję Polski i Ukrainy? Odpowiedź znajdziesz odwiedzając otwartą dziś plenerową galerię przy Dworcu Gdańskim w Warszawie. W formie wielkoformatowych murali zobaczysz ukraińskie petrykiwskie malarstwo artystyczne i ornamenty polskiej ceramiki bolesławskiej oraz wizerunki znanych przedstawicieli kultury i mediów, ubranych w ludowe, ukraińskie stroje, m.in.: Andrzeja Seweryna, Joanny Jabłczyńskiej i Aleksandry Kutz.

Czytaj więcej...

 

Galeria "Witamy w domu" - murale przy Dworcu Gdańskim

Art 19.08.18 • 0 Komentarzy

Tysiące osób każdego dnia mija to miejsce, setki samochodów przejeżdżają obok, a podróżujący metrem albo kolejką podmiejską spieszą często obok bez zatrzymywania się choć na chwilę. Warto jednak znaleźć czas, by np. w weekend odwiedzić otwartą w maju br. galerię murali, upamiętniających osoby, które opuściły Polskę w związku z wydarzeniami z marca 1968 roku.

Czytaj więcej...

 

Spacer po artystycznej Pradze

Art 23.07.18 • 0 Komentarzy

„Pani kochanieńka, znów zabrakło mi złotóweczki do piweczka” - jeszcze kilkanaście lat temu takie zaczepki praskich lokalsów były na porządku dziennym. Praga odstraszała brudem, nieporządkiem i szemranym towarzystwem na każdym rogu. Dziś przyciąga nie tylko odważnych, żądnych wrażeń poszukiwaczy przygód, ale także warszawiaków z innych dzielnic i turystów, którzy coraz śmielej zapuszczają się w praskie uliczki. W lipcowy weekend postanowiliśmy poznać Pragę oczami artystów i graficiarzy, którzy nadają temu miejscu wyjątkowy charakter i…

Czytaj więcej...

 

Chopin w Warszawie

Art 04.06.18 • 0 Komentarzy

Zwiedzając stolicę niemal każdy odwiedza Muzeum Fryderyka Chopina a spacerując Traktem Królewskim dociera do kolejnych ławeczek przypominających fortepian, by posłuchać różnych jego kompozycji. A czy wiecie, gdzie w centrum miasta znajdują się murale poświęcone temu wybitnemu Polakowi? Łatwo to nadrobić. Zapraszam na krótki spacer.

Czytaj więcej...

 
<< Zobacz starsze wpisy