Kategorie

Wszystkie Art Food Kawiarnie Lifestyle News Podróże Restauracje

Ruszył automatyczny system liczenia turystów w Wenecji

News 12.02.20 • 0 Komentarzy

Karnawał w Wenecji trwa w najlepsze. Z tego powodu do miasta ściągają prawdziwe tłumy. Aby monitorować napływ turystów, w głównych jego punktach ustawiono 34 urządzenia do liczenia przybyszów. Jak wyjaśniła szefowa wydziału turystyki w zarządzie miasta Paola Mar, system jest połączeniem czujników, kamer i sieci WiFi. Pozwala stale obserwować sytuację na podstawie przesyłanych danych.

Czytaj więcej...

 

Gdzie są granice robienia zdjęć?

Lifestyle 10.02.20 • 0 Komentarzy

Czy fotografując odwiedzane miejsca ograniczają nas jeszcze jakieś zasady? Jak widać w mediach społecznościowych często pojawiają się zdjęcia zrobione bez zastanowienia, dla żartu, dla lepszej klikalności, bywa, że naruszające czyjąś prywatność, nieetyczne lub wątpliwe moralnie.

Czytaj więcej...

 

Uchyl drzwi do przeszłości

Podróże 03.02.20 • 0 Komentarzy

Zanurz się w świat, który dawno przeminął. Świat zabawy, uroczych wnętrz, wspaniałych domków, sklepików i pokoi dla lalek. Świat tysiąca maleńkich drobiazgów. Świat, który, choć minął bezpowrotnie, nadal urzeka i zachwyca. Wyjątkowy zbiór ponad 130 historycznych domków dla lalek oraz unikatowa kolekcja zabawek sakralnych czeka na małych i dużych w najbardziej tajemniczym i urzekającym muzeum w Polsce.

Czytaj więcej...

 

Werona - romantyczny scenariusz dla zakochanych

News 27.01.20 • 0 Komentarzy

Czy zastanawialiście się już, gdzie spędzicie najbliższe Walentynki? A co byście powiedzieli na Weronę, miasto w którym rozgrywała się najbardziej znana historia miłosna na świecie. Władze miasta oraz Airbnb przychodzą w tym roku z niezwykłą ofertą. Przygotowały konkurs, w którym do najbliższej niedzieli, 2 lutego, należy zarejestrować się na stronie Airbnb, a potem razem z ukochaną osobą napisać po angielsku jak najbardziej przejmujący list do Julii.

Czytaj więcej...

 

Jaśliska – tu kręcono film z szansą na Oskara

Podróże 20.01.20 • 0 Komentarzy

Już kilka razy zabieraliśmy Was w miejsca, gdzie kręcono słynne produkcje filmowe. Tym razem zaglądamy do małej wioski w Beskidzie Niskim, zwanej Jaśliska. Czy wiecie, że to właśnie tu kręcono „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy, film który walczyć będzie za kilkanaście dni (9 lutego) o oskarową statuetkę w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy?

Czytaj więcej...

 

Od Księgi z Kells do Guinessa

Podróże 25.11.19 • 0 Komentarzy

Ostatnio czytałam, że Dublin to jedna z najbardziej niedocenianych turystycznie stolic. Trudno to zrozumieć, bo z jednej strony to irlandzka metropolia, a z drugiej ciche, spokojne miasto. Wprost idealne - można byłoby powiedzieć. Nam wystarczył zaledwie weekend majowy, by Dublin nas oczarował.

Czytaj więcej...

 

Wakacje zimą, czyli podróż po witaminę D

Podróże 18.11.19 • 0 Komentarzy

Gdy na zewnątrz szaro i ponuro, coraz chętniej myślimy o wyjeździe choć na tydzień lub dwa do miejsc, gdzie temperatury są zdecydowanie wyższe, a słońce świeci przez cały dzień. Plaże zamiast widoku pośniegowego błota na miejskich ulicach to wydaje się oczywisty wybór. Dziś zaproponujemy Ci kilka egzotycznych destynacji, które warto rozważyć w poszukiwaniu solidnej dawki naturalnej witaminy D.

Czytaj więcej...

 

Poznań wart poznania

Podróże 11.11.19 • 0 Komentarzy

"Dzień Dobry w Poznaniu!” - tak przywitały nas o poranku dwa, sympatyczne koziołki i zaprosiły do zwiedzania miasta. To niejedyne ścienne malowidło, które warto podczas wizyty w mieście zobaczyć. Miejsc, które znalazły się na naszej liście było znacznie więcej. Bez wahania ruszyliśmy więc odkrywać piękny Poznań.

Czytaj więcej...

 

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Podróże 04.11.19 • 0 Komentarzy

Rzymu nie da się poznać w jeden dzień, weekend, tydzień czy miesiąc. Nawet mieszkanie latami w Wiecznym Mieście, jak mówią mieszkańcy, nie zawsze daje taką gwarancję. Rzym to niekończąca się lista miejsc, które warte są zobaczenia. Co zrobić jednak, gdy mamy zaledwie 5 dni na zwiedzanie stolicy Włoch?

Czytaj więcej...

 
<< Zobacz starsze wpisy